Герконовий давач

Герконовий давач являє собою спеціальний пристрій, створений для того, щоб підвищити рівень захищеності окремих об’єктів. Основними діючими компонентами такого виробу є геркон і магніт, завдяки чому пристрій і отримав відповідну назву (Геркон – скорочення від герметизований магнітокерований контакт). Давач реагує на відкриття дверей в приватних будинках і віддалених від них гаражах, господарських приміщеннях, металевих контейнерах.
Герконові давачі широко використовуються для забезпечення підвищеної захисту різних об’єктів. Вони встановлюються на: дверях, воротах, вікнах, пожежних люках.
Пристрій рекомендується для створення багатофункціональних схем та вирішення спеціальних завдань з контролю доступу в приміщення, що охороняються.

switch
Рисунок 1 – Герконовий давач
Основні складові компоненти і принцип дії герконового давача
В основі роботи герконового давача лежить принцип взаємодії двох основних елементів: постійного магніту, що виступає в ролі задаючого елемента, і геркона, що виступає в ролі виконавчого елемента.
Геркон або герметичний магнітокерований контакт – це унікальний елемент в радіоелектроніці, що представляє собою дві або три пермалоєвих пластини, які герметично заварені всередині скляного балона з азотом під високим тиском. Така технологія конструкції дозволяє повністю виключити будь-яке виникнення усередині геркона окислювальних процесів. Контактні деталі геркона покриваються спеціальною тонкою плівкою з благородних металів, завдяки чому забезпечується низький перехідний опір, висока зносостійкість і можливість комутації струмів. Такі характеристики геркон зберігає при діапазоні температур від -60 до +180 ° С і максимальній вологості навколишнього його середовища. Перераховані вище технічні характеристики забезпечують працездатність такого пристрою терміном не менше 12 років.

геркон
Рисунок 2 – Будова герконового давача

Задаючий елемент або постійний магніт, встановлюють на рухомій частині охоронюваного об’єкта, а виконавчий або геркон, з усіма комутаційними пристосуваннями і проводами – на стаціонарній частині об’єкта. Коли задаючий і виконавчий елемент герконового давача знаходяться поруч один з одним, контакти геркона знаходяться в замкненому стані під впливом поля, яке створює магніт. В цьому випадку давач знаходиться в режимі «охорони». При віддаленні цих елементів один від одного відбувається послаблення впливу магнітного поля на геркон, в результаті чого його контакти розмикаються, а сам давач переходить в режим «тривоги». В експлуатаційній документації кожного такого давача вказуються значення відстаней між основними елементами, які забезпечують стійке формування вищеописаних режимів.


Оставить ответ

Обязательные поля помечены*

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.