Технічні характеристики Raspberry Pi

Raspberry Pi є одноплатним комп’ютером, розміром з кредитну карту (Рисунок 1), розробленим британським фондом Raspberry Pi Foundation.
Наявна у Raspberry Pi система Broadcom BCM2835 на чіпі (SoC) включає процесор ARM1176JZF-S 700 MHz (прошивка включає в себе ряд “Turbo” режимів, так що користувач може спробувати розігнати швидкість аж до 1 ГГц, не впливаючи на гарантію, дану виробником), VideoCore IVGPU, і спочатку поставляється з 256 або з 512 мегабайтами оперативної пам’яті. Пристрій не включає в себе вбудований жорсткий диск або накопичувач, для завантаження і довгострокового зберігання використовуються SD карти.

raspberry_pi
Рисунок 1 – Приклад одноплатного комп’ютера Raspberry Pi (модель B)
Модель А(RAM 256MB) та модель B(RAM 512MB) є прототипами до оригінальної британської освітньої моделі BBCMicro Computer, розробленої на базі комп’ютерів Acorn, що спочатку містили процесори типу ARM (сучасна архітектура Raspberry Pi) і операційну систему RISCOS.
Raspberry Pi (модель B) також містить 15-контактний інтерфейс камери (CSI) роз’єм. В апаратному DSI роз’ємі інтерфейсу мобільного процесора MIPI доступна підтримка РК-панелей. Raspberry Pi використовує систему Linux для основи ядра операційної системи.
Однією з основних переваг Raspberry Pi є співвідношення якості продукту і його вартості. Звичайно, міні-пк не такий потужний, як сучасні комп’ютери, але він чудово підходить для вивчення комп’ютера і роботи з ним, для вирішення практичних завдань, роботи з інтернетом, програвання відео-файлів, прослуховування аудіо-файлів.
У першу чергу, Raspberry Pi позначають як комп’ютер, розрахований для вивчення базових комп’ютерних наук в школі. Так як ціна на міні-комп’ютер дуже мала в порівнянні зі стаціонарними комп’ютерами, то міні-пк може без проблем підійти для бюджету установ в освітній сфері. Raspberry Pi позиціонується ще й як дешеве рішення для початківців розробників. Якщо розглядати пристрій з точки зору задовільної потужності, низького енергоспоживання і малої собівартості, то його можна використовувати як особистий міні-сервер. В інтернеті можна без зусиль знайти потрібне програмне забезпечення та його налаштування під операційну систему Linux. За допомогою правильних налаштувань Linux-додатки squid, Raspberry Pi можна використовувати як мережевий маршрутизатор. Так як аналоги мережевих маршрутизаторів дуже дорогі і вимагають спеціально навченої людини.
Raspberry Pi – ідеальний комп’ютер для постановки різних експериментів. SPC є першим доступним технічним рішенням такого розміру, яке можна використовувати повсюдно для програмування на багатьох мовах (Basic і Python встановлені за замовчуванням) і в якості мікроконтролерів для управління роботизованими пристроями.
Важливою характеристикою Raspberry Pi є наявність у ньому інтерфейсу GPIO (Рисунок 2).

gpio
Рисунок 2 – Розміщення виводів GPIO на платі Raspberry Pi

GPIO (General Purpose Input/Output) являє собою набір з 26 контактів на платі Raspberry Pi. До них відносяться 3.3V і 5V піни живлення, clock і кілька пінів, які можуть управлятися безпосередньо процесором, і відповідно програмним забезпеченням. Вони можуть комунікувати із зовнішнім обладнанням. Як і в Arduino, налаштування пінів можуть бути змінені і вони будуть функціонувати як I2C інтерфейс, UART (Universal Asynchronous Receiver/Transmitter – універсальний асинхронний приймач/передавач), SPI (Serial Peripheral Interface Bus) і PWM (Pulse-Width Modulation), як показано на рисунку 3. Процедура програмування Raspberry Pi значно складніша, в порівнянні з Arduino, тому що Raspberry Pi володіє багатозадачною операційною системою.

gpio_ports
Рисунок 3 – Групи контактів для підключення різних інтерфейсів
Усі виводи GPIO можуть бути налаштовані як на ввід (читання), так і на вивід (запис). Читання напруги може бути використане для цифрового вводу/виводу. Зокрема, коли напруга менше 1,7 В, то значення дорівнює логічному 0; більше, ніж 1.7 В є значенням логічної 1. Для контактів виводу, можна встановлювати напругу від 0 В до 3,3 В. Варто звернути увагу на те, що піни пронумеровані не по порядку. Наприклад, є GPIO 0 і GPIO 1, але немає GPIO 2 і GPIO 3. Також деякі піни мають два імені. Наприклад, GPIO 14 і GPIO 15 також позначені як TXD (передача) і RXD (прийом), відповідно. Ці контакти можуть бути використані для послідовного зв’язку. GPIO 18 і 21 GPIO позначені PWM (імпульсна модуляція хвилі), що використовується для живлення світлодіодів, двигунів і тому подібних пристроїв. GPIO 0 і GPIO 1 також позначаються SDA і SCL відповідно, і використовуються для I2C комунікації. Виводи GPIO 9, GPIO 10 і 11 GPIO також позначені як MISO, MOSI і SCKL, відповідно, і використовуються для SPI зв’язку.

Оставить ответ

Обязательные поля помечены*

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.