10 роботів, що змінюють світ

opener
Концепт Audi самокерованого автомобіля створеного для фільму “Я робот”

Автомобілі, що не потребують водія, машини які самостійно доставляють пошту – це тільки початок. У майбутньому саме від роботів залежатимуть наші здоров’я, робота і розваги. Вже існує велика кількість автономних систем навігації по фізичному світу, а буде ще більше.

“Ера розумних машин буде найбільш руйнівною в історії ІТ”
Девід Керлі, віце-президент і Gartner Fellow

Gartner прогнозує, що до 2025 року кожне третє робоче місце буде перетворене в програмне забезпечення, роботів та розумних машин. Рушійною силою цього явища є досягнення в розробках апаратного та програмного забезпечення, в тому числі велика кількість швидких і доступних давачів, бездротових мереж, включаючи мережі малої дальності для зв’язку машина-машина, GPS та інших технологій позиціонування, машинного зору і машинного навчання. Двома важливими програмними платформами для рухомих автономних систем є Continuous Activity Scheduling Planning Execution and Re-planning (CASPER) – система безперервного планування, виконання та перепланування і Control Architecture for Robotic Agent Command and Sensing (CARACaS) – архітектура керування для роботизованих агентів командування та зондування, обидві з Лабораторії реактивного руху NASA. Зв’язування всього цього разом для споживчих систем – NASA вже має свою програму марсохід – вимагає величезної кількості техніки і тестування. Відкритими також залишаються питання про автономність систем та громадської безпеки. Крім того, як це зазвичай буває, сприйняття таких систем може відбуватися повільніше, ніж це прогнозують їх прихильники.

Візьмемо самокеровані автомобілі. Грунтуючись на історії автомобільних технологій, повністю автономні транспортні засоби можуть бути доступні для продажу, та законно їздити по дорогах загального користування до 2020 року, але вони, безсумнівно, будуть дорогими й тому являтимуть собою лише малу частку продажів автомобілів.

“До 2040-их років, автономні транспортні засоби представлятимуть близько 50% продажів, 30% автомобілів, і 40% всіх транспортних засобів”
спрогнозовано Victoria Transport Policy Institute у минулому році

В той же час, багато організацій будують маршрути, якими автономні автомобілі прокладатимуть свій шлях з R&D на дороги і магістралі країн. У травні минулого року The National Highway Traffic Safety Administration – Національна адміністрація безпеки дорожнього руху (NHTSA) запровадила політику в області автоматизації транспортних засобів, у тому числі й плани дослідження суміжних питань безпеки та рекомендацій для країн, пов’язаних з тестуванням, ліцензуванням та регулюванням автономних транспортних засобів. NHTSA виступила з чотирма рівнями автоматизації транспортних засобів:

Рівень 1: Автоматизація конкретних функцій управління. Вони включають в себе круїз-контроль, інструкцію провулок і автоматичне паралельне паркування. Водії повністю зайняті, і відповідальні за загальний контроль транспортним засобом, весь час з руками на кермі та ногою на педалі.

Рівень 2: Автоматизовані технологічні функції. Це включає автоматизацію та вбудову численних функцій керування, таких як адаптивний круїз-контроль зі смугою центрування. Водії відповідають за моніторинг проїжджої частини і, як очікується, повинні бути готовими керувати будь-якої миті, але за певних умов можуть прийняти свої руки з керма і ногу з педалі.

Рівень 3: Обмежена самокерована автоматизація. Водії можуть поступитися всіма важливими захисними функціями за певних умов і покластися на транспортний засіб, а також відстежувати зміни в цих умовах, що потребуватимуть переходу в звичайний режим водія. Водії не зобов’язані постійно стежити за проїжджою частиною.

Рівень 4: Повна самокерована автоматизація. Транспортні засоби можуть виконувати всі рушійні функції і контролювати умови проїжджої частини для всієї поїздки, і тому можуть працювати з водіями, які не можуть водити і взагалі без людей. Звичайно, самокеровані автомобілі є не єдиними автоматизованими системи на горизонті майбутнього, і навіть не найцікавішими.1. Roomba on the battlefield
(Roomba на полі бою)

Межа між пультом дистанційного керування і автономією може бути розмитою. Наприклад системи uPoint Multi-Robot Control (MRC) анонсовані в жовтні корпорацією iROBOT, компанією, найвідомішою своєю лінійкою автономних пилососів Roomba. uPoint MRC, універсальна система керування для лінії iROBOT в оборонних і безпекових роботах, поєднує в собі елементи автономного напрямку з Android-додатком, для дистанційного керування оператором. Система надійде в продаж у другому кварталі 2015 року.

1

2. Robot drivers
(Роботи водії)

The Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) – оборонна агенція дослідження перспективних проектів, посилила свій останній робототехнічний виклик. До кінця 2015 в Помоні, штат Каліфорнія, у червні, роботи повинні будуть не тільки водити машину, але виходити з транспортного засобу, а також впоратися з викликами поширеними на місці катастрофи, такими як підйом сміття, відключення клапанів і різання через стіни. Призом у $2 млн будуть нагороджено команду, яка найкраще продемонструє технологію людиноподібного робота для ліквідації наслідків стихійних лих.

2

3. Robotic hospital bed
(Роботизоване лікарняне ліжко)

Охорона здоров’я є основним магнітом для розвитку робототехніки. Resyone – роботизоване ліжко від Panasonic, яке піднімає хворого, останнім часом, отримало сертифікат першості відповідно до нового міжнародного стандарту безпеки для обслуговуючих роботів, ISO13482. Крім того, Resyone, Panasonic розробляє робота дозатора наркотиків та робота доставки для транспортування продуктів харчування, одягу і ліків.

3

4. Autobot boats
(Автоботи човнів)

Військово-морський флот (ВМФ США) передбачає групи безпілотних надводних апаратів (USVs), використовуваних для формування кругової оборони навколо великих кораблів і оточення ворожих кораблів. Тест у серпні цього року проведений Office of Naval Research (ONR) з використанням до 13 човнів, показав як автономно або за допомогою дистанційного керування працюють дані системи. Цікаво, що ONR заявили, що це можна автоматизувати практично будь-який човен, використовуючи комбінацію давачів, апаратних засобів і програмного забезпечення.

5. Servant robots
(Робот-помічник)

Виникають категорії роботів, які слідкують за нашою, документацією, архівами або піклуються про наші речі. Five Elements Robotics’ Budgee – “friendly robot assistant” (“дружній робот помічник”), призначений для літніх людей та інвалідів. Компанія, як повідомляється, працює на інтерфейсі джойстика, також, для тих, хто обмежений інвалідними візками. Budgee можна купити за $ 1399.

5

6. NASA’s Mars rover
(Марсохід NASA)

Марсохід Curiosity може функціонувати автономно. У серпні минулого року, вперше, пленетохід використовує автономну навігацію, вирішуючи для себе, як безпечно їздити на Марсі.
Curiosity успішно проїхав 10 метрів до досягнення землі, яка не була підтверджена безпечною.

6

7. Flying selfies

Nixie (Русалка), дрон, що поміщається та злітає з долоні, щоб зробити знімок за допомогою вбудованої камери. Досі концептом. Але це фіналіст у вересневому змаганні Intel’s Make It Wearable, в якому конкуренція створювалася у висоті польоту.

7
8. Robotic “Cheetah”

Робот DARPA Cheetah – найшвидший чотириногий робот у світі, в даний час використовує тихий електричний двигун для свого бігу і стрибків. Металевий “звір” може бігти зі швидкістю на 10 миль на годину, і в кінцевому підсумку досягати швидкості 30 миль на годину, відповідно до MIT розробників. Cheetah і інші тваринно-подібні роботи розроблені на даний час, випробувані відповідно до DARPA в програмі Maximum Mobility and Manipulation (M3).

9. Robots that sort
(Роботи-сортувальники)

Багато складів використовують роботів для сортування коробок тощо. Але промислові роботи Harvest Automation, розроблені для роботи в сільськогосподарському та виробничих середовищах. Їх флагманський продукт, HV-100, прозваний Харві, використовується в садівництві. Харві використовує світлодіодні давачі, щоб слідувати моделі записаній на підлозі плівці. Light Detection and Ranging (LIDAR) – Лазерний давач далекомір, дозволяє виявити людей, щоб слідувати і оминати перешкоди.

9

10 Tesla Model D

Поки проект Google самостійного водіння автомобіля рухається вперед, автовиробники поспішають додати додаткові функції автоматизації. Візьміть щойно оголошену Модель D від Tesla Motors Inc., яка ставить ряд автопілотних функцій. Автопілот використовує вперед-встановлений радар, поряд з камерою і системою 12-и давачів. З цим і з інтеграцією з керма, гальм і GPS, Модель D може виявляти і уникати пішоходів та інших транспортних засобів, смуг зміни, читати швидкі знаки, паралельно паркуватися і т.д. Модель D надійде в продаж у грудні за ціною близько $ 120 тисяч.

tesla

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.