“Aquila” – новий безпілотник компанії Facebook, який буде забезпечувати інтернет-покриття

20150731_1_1

Буквально наступаючи на п’яти проекту Project Loon компанії Google, компанія Facebook також прагне надати людям можливість підключення до Інтернету, незважаючи на те, в якій із самих важкодоступних точок земної кулі знаходяться ці люди. В рамках проекту Internet.org лабораторія Connectivity Lab компанії Facebook займається розробкою ряду технологій, що дозволяють забезпечити доступ до Інтернету там, куди неможливо прокласти комунікаційний канал будь-якого типу. І зараз дві з найосновніших технологій готові до початку практичних випробувань.

Безпілотник “Aquila” компанії Facebook докорінно відрізняється від безпілотників, які нам доводилося бачити або про які нам доводилося чути раніше. Один розмах цього величезного літаючого крила трохи недотягує до розмаху крил авіалайнера Boeing 737, в той час як весь літальний апарат важить менше середнього легкового автомобіля. Безпілотник “Aquila” розроблений для умов повністю автономного польоту протягом мінімум трьох місяців, на протязі яких він буде кружляти над областю покриття на висоті від 20 до 30 кілометрів, вище всіх авіатранспортних трас, живлячись виключно сонячною енергією.

1_1

Для створення мережі інтернет-покриття потрібна ціла група ідентичних літальних апаратів. Один з апаратів групи тримає зв’язок із землею за допомогою високошвидкісного радіоканалу, а зв’язок з іншими апаратами підтримується за допомогою лазерної комунікаційної системи. Така ж лазерна система пов’язує кожен безпілотник з однією або декількома наземними станціями, які встановлені у важкодоступних місцях і які забезпечують широкосмуговий доступ в Інтернет за допомогою декількох технологій, зокрема, через Wi-Fi.

20150731_1_3

Лазерна комунікаційна технологія є другою важливою частиною майбутньої системи Internet.org. Ця технологія також розробляється фахівцями лабораторії Connectivity Lab, які співпрацюють з безліччю інших організацій, що працюють в напрямку лазерної передачі даних на високих швидкостях і з високим рівнем надійності. В даний час лазерні технології компанії Facebook здатні забезпечувати швидкість передачі інформації на рівні десятків гігабайт в секунду. І з урахуванням того, що для рПредставники компанії Facebook ще не повідомили інформації щодо того, коли безпілотник “Aquila” відправиться у перший випробувальний політ. Природно, цьому літальному апарату доведеться пройти досить велику програму льотних випробувань, перш ніж на нього буде встановлено радіо- і лазерне комунікаційне обладнання, яке, в свою чергу вже проходить випробування і в лабораторних умовах, і в реальному світі.еалізації цього потрібно тримати в прицілі лазера безпілотника ціль, розміром з монету, з відстані в десятки кілометрів, це є вкрай складним завданням.

20150731_1_4

Джерело: www.dailytechinfo.org

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закрыть меню