Arduino + давач газу MQ-2 (вуглеводневі гази, дим)

smoke_sensor_mq2

Давач газу, побудований на базі газоаналізатора MQ-2 дозволяє виявляти наявність в навколишньому повітрі вуглеводневих газів (пропан, метан, н-бутан), диму (зважені частинки, які є результатом горіння), водню.

Давач можна використовувати для виявлення витоків промислового газу та задимлення. Вихідним результатом є аналоговий сигнал, пропорційний змістом газів, до яких сприйнятливий газоаналізатор. Чутливість може бути налаштована за допомогою триммера на платі давача.
В газоаналізатор вбудований нагрівальний елемент, який необхідний для хімічної реакції. Тому під час роботи сенсор буде гарячим, це нормально. Для отримання стабільних показань новий сенсор необхідно один раз прогріти (залишити включеним) протягом 24 годин. Після цього стабілізація після включення займатиме близько хвилини.
Показання сенсора схильні до впливу температури і вологості навколишнього повітря. Тому в разі використання давача газу в змінному середовищі, при необхідності отримання точних показів, знадобиться реалізувати компенсацію цих параметрів.
Мій давач має 4 контакти (живлення, земля, цифровий вивід, аналоговий вивід), ваш давач може мати 3 контакти (живлення, земля, аналоговий вивід). Свій я підключив аналоговим виводом на аналоговий вхід А0 Arduino. Земля до землі і живлення відповідно до живлення Arduino (5 В).

arduino_smoke_sensor

Зчитуємо дані простеньким скетчем:

const int sensorPin= 0; //давач
const int ledPin= 8; //світлодіод
int smoke_level; //рівень диму

void setup() {
Serial.begin(115200);
pinMode(sensorPin, INPUT);
pinMode(ledPin, OUTPUT);
}

void loop() {
smoke_level= analogRead(sensorPin); // зчитати рівень диму
Serial.println(smoke_level);
if(smoke_level > 200){ // перевірити чи рівень диму (газу) допустимий
digitalWrite(ledPin, HIGH); // якщо більше допустимого, засвітити світлодіод
}
else{
digitalWrite(ledPin, LOW);
}
}

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.