Arduino + давач відкритого вогню (flame sensor)

buzzer_flame_sensor

Давач полум’я дозволяє фіксувати наявність полум’я або іншого джерела світлових хвиль довжиною 760 – 1100 нм в прямій видимості перед собою.
Номінальна напруга живлення – 5 В. Сенсор визначає наявність вогню в куті чутливості 60 °. Покази представляються у вигляді аналогового сигналу: 4,8 В на відстані 20 см – 1 В на відстані 100 см. Не рекомендується підносити полум’я занадто близько до давача, адже це може вивести його з ладу. Робоча температура давача полум’я становить від -25 до +85 градусів за Цельсієм.
Як і у випадку з давачем газу, мій давач має 4 контакти (живлення, земля, цифровий вивід, аналоговий вивід), ваш давач може мати 3 контакти (живлення, земля, аналоговий вивід). Свій я підключив аналоговим виводом на аналоговий вхід А0 Arduino. Земля до землі і живлення відповідно до живлення Arduino (5 В). В якості сигналізатора я використав зумер (buzzer) під’єднаний до 10 цифрового контакту Arduino.

Arduino_flame_sensor_buzzer

Зчитуємо дані простеньким скетчем:

const int sensorPin= 0;
const int pinSpeaker= 10;
int smoke_level;

void setup() {
Serial.begin(115200); //sets the baud rate for data transfer in bits/second
pinMode(sensorPin, INPUT);//the smoke sensor will be an input to the arduino
pinMode(pinSpeaker, OUTPUT);//the buzzer serves an output in the circuit
}

void loop() {
smoke_level= analogRead(sensorPin); //arduino reads the value from the smoke sensor
Serial.println(smoke_level);//prints just for debugging purposes, to see what values the sensor is picking up
if(smoke_level < 500){ //if smoke level is greater than 500, the buzzer will go off playTone(300, 160); delay(150); } } void playTone(long duration, int freq) { duration *= 1000; int period = (1.0 / freq) * 1000000; long elapsed_time = 0; while (elapsed_time < duration) { digitalWrite(pinSpeaker,HIGH); delayMicroseconds(period / 2); digitalWrite(pinSpeaker, LOW); delayMicroseconds(period / 2); elapsed_time += (period); } }


Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закрыть меню