Герконовий давач

Герконовий давач являє собою спеціальний пристрій, створений для того, щоб підвищити рівень захищеності окремих об’єктів. Основними діючими компонентами такого виробу є геркон і магніт, завдяки чому пристрій і отримав відповідну назву (Геркон – скорочення від герметизований магнітокерований контакт). Давач реагує на відкриття дверей в приватних будинках і віддалених від них гаражах, господарських приміщеннях, металевих контейнерах.
Герконові давачі широко використовуються для забезпечення підвищеної захисту різних об’єктів. Вони встановлюються на: дверях, воротах, вікнах, пожежних люках.
Пристрій рекомендується для створення багатофункціональних схем та вирішення спеціальних завдань з контролю доступу в приміщення, що охороняються.

switch
Рисунок 1 – Герконовий давач
Основні складові компоненти і принцип дії герконового давача
В основі роботи герконового давача лежить принцип взаємодії двох основних елементів: постійного магніту, що виступає в ролі задаючого елемента, і геркона, що виступає в ролі виконавчого елемента.
Геркон або герметичний магнітокерований контакт – це унікальний елемент в радіоелектроніці, що представляє собою дві або три пермалоєвих пластини, які герметично заварені всередині скляного балона з азотом під високим тиском. Така технологія конструкції дозволяє повністю виключити будь-яке виникнення усередині геркона окислювальних процесів. Контактні деталі геркона покриваються спеціальною тонкою плівкою з благородних металів, завдяки чому забезпечується низький перехідний опір, висока зносостійкість і можливість комутації струмів. Такі характеристики геркон зберігає при діапазоні температур від -60 до +180 ° С і максимальній вологості навколишнього його середовища. Перераховані вище технічні характеристики забезпечують працездатність такого пристрою терміном не менше 12 років.

геркон
Рисунок 2 – Будова герконового давача

Задаючий елемент або постійний магніт, встановлюють на рухомій частині охоронюваного об’єкта, а виконавчий або геркон, з усіма комутаційними пристосуваннями і проводами – на стаціонарній частині об’єкта. Коли задаючий і виконавчий елемент герконового давача знаходяться поруч один з одним, контакти геркона знаходяться в замкненому стані під впливом поля, яке створює магніт. В цьому випадку давач знаходиться в режимі «охорони». При віддаленні цих елементів один від одного відбувається послаблення впливу магнітного поля на геркон, в результаті чого його контакти розмикаються, а сам давач переходить в режим «тривоги». В експлуатаційній документації кожного такого давача вказуються значення відстаней між основними елементами, які забезпечують стійке формування вищеописаних режимів.


Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закрыть меню