Платформа Arduino

Arduino — апаратна обчислювальна платформа, основними компонентами якої є плата вводу/виводу та середовище розробки на мові Processing/Wiring. Arduino – це інструмент для проектування електронних пристроїв (електронний конструктор) більше взаємодіючих з навколишнім фізичним середовищем, ніж стандартні персональні комп’ютери, які фактично не виходять за рамки віртуальності. Це платформа, призначена для «physical computing» з відкритим програмним кодом, побудована на простій друкованій платі з сучасним середовищем для написання програмного забезпечення. («Physical computing» в широкому сенсі означає побудову фізичних систем шляхом використання програмних та апаратних засобів, які можуть сприймати та реагувати на зміни у навколишньому світі).
Arduino застосовується для створення електронних пристроїв з можливістю прийому сигналів від різних цифрових і аналогових давачів, які можуть бути підключені до неї, і управління різними виконавчими пристроями. Проекти пристроїв, засновані на Arduino, можуть працювати самостійно або взаємодіяти з програмним забезпеченням на комп’ютері (наприклад Flash, Processing, MaxMSP). Плати можуть бути зібрані користувачем самостійно або куплені в зборі. Середовище розробки програм з відкритим вихідним кодом доступна для безкоштовного скачування.
Мова програмування Arduino є реалізацією Wiring, схожої платформи для «physical computing», заснованої на мультимедійному середовищі програмування Processing.
Оригінальні плати Arduino виробляються фірмою Smart Projects. На даний момент доступно 20 версій плат, які різняться характеристиками мікроконтролера та кількістю аналогових і цифрових виводів (http://arduino.cc/en/Main/Products). Основні елементи плати Arduino Uno наведено на рисунку 1.

arduino
Рисунок 1 – Основні елементи плати Arduino Uno
• Мікроконтролер – для виконання програми;
• Кнопка скидання – здійснює скидання мікроконтролері і повторний запуск програми;
• Порт USB – забезпечує зв’язок із ПК, програмування та живлення пристрою;
• Світлодіод (13 пін) – світлодіод, з’єднаний із цифровим виходом №13;
• Живлення +9В – живлення від зовнішнього джерела (батарея, блок живлення).
Arduino Uno побудована на основі мікроконтролера Atmega 328P фірми Atmel. Технічні характеристики плати наведені у таблиці 1.

Без імені

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закрыть меню