Представлена бездротова зарядка, що дозволяє заряджати гаджети на відстані до 5 метрів

Контактна бездротова зарядка потрохи пробиває собі дорогу до гаманців споживачів. Пристрої, що підтримують цю технологію «з коробки», вже з’явилися на полицях магазинів. Проте всі нині існуючі подібні технології працюють, тільки якщо відстань між випромінювачем енергії і пристроєм, що заряджаються виражається в міліметрах. Мрія про ноутбук, з яким можна ходити по всьому будинку весь день і не мати потреби у постійних підключеннях до розетки, так і залишалася мрією. До цього дня.

WattUp-31

Молода каліфорнійська компанія Energous представила на CES 2015 інноваційну зарядку WattUp, яка дозволяє заряджати мобільні пристрої на відстані до 5 метрів від випромінювача. Іншими словами, відновлювати енергію акумуляторів в смартфонах, планшетах, електробритвах і зубних щітках можна буде в межах кімнати. Як спосіб бездротової передачі енергії тут використовуються радіохвилі.

WattUp-2

Для роботи з WattUp потрібний чохол з вбудованим приймачем бездротової зарядки і керуючий пристрій, який передає енергію на відстані до п’яти метрів. Останній заряджає пристрої, що знаходяться в радіусі його дії не постійно, а при зниженні зазначеного рівня заряду. Головна зарядка (нею на CES керували за допомогою iPad) використовує інтерфейс Bluetooth, щоб визначити стан батареї в оснащених відповідними бездротовими приймачами гаджетах і в разі виявлення розрядженого смартфона або планшета автоматично ініціює процес підзарядки.

Процес передачі енергії відбувається за рахунок радіохвиль, перетворюваних приймачами в постійний струм. Залежно від відстані та направлення на мобільні пристрої масив невеликих антен загальної зарядки періодично змінює конфігурацію. Це дозволило підвищити ККД всієї системи до 20%.

WattUp-3

У поточному варіанті WattUp здатна заряджати десятки видів мобільної та переносної електроніки з сумарною споживаною потужністю не більше 10 ват на відстані до п’яти метрів. Потужність блоків серійного виробництва планується зробити вищою для того, щоб декілька гаджетів заряджалися одночасно.

Орієнтовна ціна WattUp складе близько 300 доларів за спільний блок зарядки плюс $ 75-125 за кожен приймач. Можливо, до моменту серійного виробництва вдасться домогтися деякого здешевлення.

Завдяки очевидній практичності технологія WattUp може стати універсальним рішенням. У Energous планують ліцензувати технологію для інших виробників, включаючи Apple. Тому в майбутньому очікується поява найрізноманітніших гаджетів з підтримкою даного способу підзарядки.

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закрыть меню