Розумний дім по-канадськи

Great-Gulf-smart-house


Розумний будинок (Smart House) побудували канадські інженери компанії Great Gulf. Справді, будівля здатна контролювати витрату енергії, підтримувати комфортний клімат, стежити за споживанням води і робити багато чого іншого. За весь смарт-функціонал будинку відповідає інтегрована автоматична система Somfy Tahoma, яка може керувати кліматичними пристроями, освітленням і термостатами, встановленими в житлових кімнатах. Цим можливості системи не обмежуються – вона може керувати всіма вікнами і жалюзі.

Great-Gulf-aktivnyi-dom

Так, наприклад, у випадку занадто високої вологості в будинку, Somfy Tahoma відкриває мансардні вікна і прочиняє кілька вікон на нижньому поверсі. А якщо погода на вулиці дуже спекотна, система закриває всі вікна і включає систему кондиціонування. При інтенсивному сонячному випромінюванні вона закриває віконні жалюзі.

Great-Gulf-smart-house2

На всіх трьох рівнях еко-будівлі встановлені термостати, які постійно контролюють температуру і вологість повітря і обмінюються даними з системою управління, програма якої визначає оптимальні умови для забезпечення заданих параметрів. Хай-тек житло здатне економити електрику, живиться за рахунок поновлюваних джерел енергії і може збирати дощову воду. Самостійно прибратися, збігати в магазин за покупками або наварити борщ розумний будинок поки, на жаль, не може. Але, можливо, канадські розробники попрацюють над його IQ і такий функціонал забезпечать в майбутньому.

Great-Gulf-umnyi-dom

«Активний» будинок, не дивлячись на величину технологічної «начинки», був побудований всього за один тиждень. Так швидко звести будівлю фахівці змогли завдяки застосуванню модульних конструкцій і сучасних методів будівництва. У команду розробників, крім Great Gulf увійшли також дизайнери студії Superkul з Торонто, і працівники некомерційної організації Active House Alliance, що спеціалізується на «зеленому» будівництві.
Джерело: greenevolution.ru

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закрыть меню