Розумний дім за версією японців – Home Energy Management System

13-450x255

У Японії розроблена автоматизована система Home Energy Management System, призначена для управління електроенергією в будинку. Розробники впевнені – затишний будинок неодмінно повинен бути розумним і вміти економно використовувати енергоресурси.
Одним з основних елементів системи є домашній акумулятор. Вночі він поповнюється “покупною” енергією з електричної мережі, а вдень – електрикою, вироблюваною встановленими в будинку сонячними батареями. HEMS – це в деякому сенсі мозок будинку. У функції автоматизованої системи входять аналіз даних, оптимальний розподіл наявних в будинку енергоресурсів, управління електроприладами і навіть заправка стоячого в гаражі електромобіля.
В пікові для електроспоживання періоди (зазвичай в ранкові та вечірні години) система встановлює оптимальний режим в кондиціонерах, опалювальних приладах та інших видах електрообладнання, яке працює в будинку постійно. В недалекому майбутньому створений японцями “розумний” будинок зможе самостійно з’ясовувати, якому приладу потрібно найбільше електроенергії. З урахуванням прогнозу погоди створюватимуться рекомендації, які допоможуть найраціональніше користуватися приладом.

22-450x255

Система створена на замовлення Міністерства економіки та промисловості. Витрати на покупку і установку HEMS досить великі, але економія, що завдяки їй досягається, відчутна, і в ній, очевидно, зацікавлені влада країни Висхідного сонця. Держава готова компенсувати близько третини витрат споживачів, які вирішили встановити систему в своєму будинку.
За матеріалами ohrana.center

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.