Що таке “gap year”?

Термін ‘gap year’ означає річну перерву в навчанні і використовується для опису проміжного періоду між закінченням школи і вступом до вузу або отриманням університетського ступеня і початком кар’єри.

Більшість молодих людей бере gap year відразу після випуску зі школи. З одного боку, це відпочинок від рутини, навчання, іспитів, перша можливість відчути себе дійсно самостійним. З іншого боку ті, хто пройшов подібний досвід, розказують про те, як багато нового і корисного вони встигли побачити і зробити за минувший рік.

Можна виділити такі три основні варіанти ‘gap year’:

Подорожі

Багато молодих людей проводять цей рік, подорожуючи по світу, пізнаючи культури і звичаї нових країн. Вибір напрямку і тривалість поїздки залежать тільки від власних уподобань. Чи буде це містичний схід, екзотична південно-східна Азія або захоплююча Австралазія, латиноамериканська культура, європейська історія або сучасні мегаполіси Північної Америки, кожен вибирає сам, але точно можна сказати, що в абсолютно будь-якому куточку світу знайдеться багато цікавого і пізнавального. Нерідко подібні подорожі поєднуються з вивченням іноземної мови, в будь-якій країні можна знайти мовні школи, які пропонують відносно недорогі варіанти програм, при цьому розміщення в приймаючій сім’ї допоможе ближче познайомитися з культурою країни, традиціями і укладом життя її жителів.

Волонтерство

Участь в благодійних та соціально-значущих проектах як в своїй країні, так і за кордоном. Волонтерські програми можуть бути різноманітними: охорона навколишнього середовища, наприклад, робота в заповіднику дикої природи або притулку для врятованих тварин; допомога в будівництві, коли волонтери разом з професійними інженерами і архітекторами працюють над зведенням лікарні або школи десь у віддалених регіонах південно-східної Азії або викопують колодязі для постачання населенню сільських районів Африки чистої питної води; викладання англійської в країнах, що розвиваються або робота в початкових школах, пов’язана з куруванням молодших студентів і багато іншого. Тоді як зарубіжні програми дозволяють поєднати бажання побачити нові місця і, одночасно з цим, прагнення принести користь суспільству, участь в місцевих благодійних проектах дозволяє відчути свою причетність до позитивних змін у своїй рідній країні.

Працевлаштування

‘Gap year’ може стати першим кроком на шляху побудови кар’єри. Найчастіше випускники шкіл сумніваються в майбутній спеціалізації, вибираючи, наприклад, між практичнішими бізнес напрямками і сферою своїх справжніх інтересів. Саме досвід роботи в реальних бізнес-умовах може допомогти прийняти рішення і стати імпульсом для визначення області, в якій студент хотів би вдосконалюватися і розвиватися. Крім отримання власне досвіду роботи, набуваються необхідні практичні навички, зростає впевненість в своїх силах, встановлюються важливі ділові контакти. Студентам, які пройшли подібний ‘gap year’, стає простіше робити правильний вибір додаткових модулів на старших курсах бакалаврської програми, деякі з них зберігають своє місце і повертаються до роботи під час канікул або отримують пропозицію постійного працевлаштування від свого колишнього роботодавця відразу після закінчення вузу.

Таким чином, з користю проведений ‘gap year’ допомагає потенційним студентам і випускникам виділитися із загального числа претендентів, а крім того, це особистий досвід і цікаво проведений час, які залишаться в пам’яті назавжди.

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закрыть меню