Що таке проксі-сервер?

Проксі-сервер (від англ. Proxy – право користуватися від чужого імені) – віддалений комп’ютер, який при підключенні до нього вашої машини, стає посередником для виходу абонента в інтернет. Проксі передає всі запити програм абонента в мережу, і отримавши відповідь, відправляє її назад абоненту.

Кожному комп’ютеру, підключеному до інтернет, присвоюється унікальна ip-адреса, яка несе інформацію про країну і регіон абонента, номер його провайдера та номер комп’ютера в мережі самого провайдера.

Проксі-сервер також має свою ip-адресу. Підключившись до проксі, ви передаєте всі запити в інтернет через нього, при цьому перевірка показує ip проксі-сервера, а ви залишаєтеся анонімними.

Як це можна використовувати? Ось найпростіший приклад: ви забанені в улюбленому чаті. У вас не виходить увійти в чат ні під своїм ніком, ні під новоствореним. Швидше за все бан ви отримали по ip-адресі. Підключившись до проксі-сервера, ви зможете обдурити систему перевірки чату (вона ж побачить ip-адресу проксі, а не вашу).

Другий приклад трохи складніший. Перевіряючи ip відвідувачів, деякі сайти накладають обмеження на перегляд, за критерієм географічного положення. Є безліч американських сайтів, що приховують частину розділів від очей користувачів з інших країн. Мотиви, якими вони керуються – інша тема для обговорення, але факт залишається фактом. Якщо вам необхідно отримати доступ до цих розділів, спробуйте підключитися до проксі, розміщеному в Сполучених Штатах. Якщо все пройде успішно, то система перевірки ip на закритому сайті прийме вас за «свого» і доступ буде розблоковано.

Що таке проксі-сервер?

Часто провайдери підключають своїх абонентів до власного проксі-сервера. За їх словами, це прискорює швидкість доступу до інтернет.
Дійсно, анонімність – лише одна з переваг проксі. Окрім цього, проксі-сервер здатний кешувати інформацію, що через нього проходить. Що це означає і як “кешування” впливає на швидкість?

Скільки людей всередині вашої локальної мережі користується послугами таких популярних сервісів, як Google, Яндекс і т.п.? Майже всі, напевно. Кожен раз, коли хтось відкриває сайт, він завантажує з нього цілу купу картинок і банерів. При використанні проксі-сервера провайдера, всі ці картинки викачуються з інтернету один раз, після чого зберігаються на жорсткому диску проксі – кешуються. Будь-який користувач, який відкрив сайт, який вже є в кеші, отримує всі його картинки з сервера проксі, а не самого сайту. Якщо врахувати при цьому, що вихід в інтернет відбувається на швидкості 3-4 Мбіт / с, а зв’язок між комп’ютерами в локальній мережі (а значить між вашим комп’ютером і проксі) досягає 100 Мбіт / с, то отримаємо заявлену провайдером різницю в швидкості скачування.

Розміри картинок не перевищують зазвичай 100 Кбайт, здавалося б, різниця невідчутна, але ж приклад з зображеннями – тільки приклад. Що якщо ви захочете завантажити фільм або дистрибутив нової програми, розмір яких 500-700 Мбайт, а цей файл вже знаходиться в кеші? Напевно, в такому випадку ви відчуєте різницю. До того ж, у більшості провайдерів вам не доведеться платити за трафік, отриманий з проксі-сервера, що, погодьтеся, може допомогти непогано заощадити на бюджетах абонентської плати.

Описувати переваги проксі сервера можна ще довго. Але нам, як простим користувачам, досить і цих двох: анонімність і можливість економити на трафіку.

За матеріалами https://2ip.ru

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.