Співробітники Facebook “вбили” штучний інтелект, який винайшов власну мову для спілкування

Дослідники компанії Facebook, що працюють в рамках проекту FAIR (Facebook Artificial Intelligence Research), несподівано для себе виявили, що використовувані ними системи штучного інтелекту винайшли нову власну мову, яка робить процес спілкування між ними ефективнішим, ніж використання будь-якої природної мови. Ця нова мова штучних інтелектів виявилась абсолютно незрозумілою для людей, і керівництво проекту прийняло рішення про обнулення накопичених баз даних, що рівносильно свого роду “смерті” розвиненої системи штучного інтелекту.

Відзначимо, що однією з цілей проекту FAIR є створення інтелектуальних систем, здатних домовитися між собою або з людиною щодо виконання будь-якої задачі. “У людей, які стикаються між собою в якійсь області, часто є абсолютно різні цілі, що призводить до виникнення конфліктів інтересів. І тільки шляхом переговорів можна знайти компромісне рішення, яке задовольняє всі зацікавлені сторони” – пишуть дослідники, – “В нашому випадку однією зі сторін переговорів виступає спеціально навчена нейронна мережа, дії якої призводять до знаходження оптимального рішення поставленої проблеми”.

В код системи штучного інтелекту спочатку були закладені програмні “пряники”, які повинні були зробити основною мовою спілкування англійську мову. Однак такого програмного заохочення, на думку штучного інтелекту, виявилося недостатньо в порівнянні з перевагами, які забезпечує розробка і використання в спілкуванні спеціальної штучної мови.

“Найчастіше буває, що учасники бесіди будуть відхилятися від природної мови, винаходячи нові терміни і ключові слова, що спрощують опис специфічних завдань і дій. Зрештою на світ з’являється новий сленг або мова, що оптимально підходить для спілкування у вузькоспеціалізованій області” – пишуть дослідники, – “з одного боку, така взаємодія систем штучного інтелекту – це добре, але з іншого боку, ніхто, крім самих систем не в змозі нічого зрозуміти і прийняти участь в їх діалозі”.

Так як винахід власної мови системами штучного інтелекту виходить далеко за рамки цілей проекту FAIR, фахівці компанії Facebook вирішили почати весь процес заново. Адже розроблювані ними системи призначені в першу чергу для спілкування з живими людьми, і зараз програмісти вводять в код систем безумовні обмеження, які змусять ці системи користуватися виключно природною англійською мовою.

За матеріалами http://www.dailytechinfo.org

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закрыть меню