Телескоп Кеплер виявив ще 10 сприятливих для життя планет

Астрономи в понеділок 19 червня додали 219 кандидатів у зростаючий список планет за межами Сонячної системи, 10 з яких можуть бути приблизно того ж розміру і температури, що і Земля, що підвищує шанси виникнення на них життя.

Вчені знайшли кандидатів на планету у завершальній стадії спостережень Космічного телескопа Кеплер 200 000 зразків зірок в сузір’ї Лебедя.

Кандидати включають 10 виявлених скелястих світів, які розташовані на достатній відстані від своїх батьківських зірок для існування води на їх поверхні. Вчені вважають, що рідка вода є ключовим елементом життя.

«Важливим питанням для нас є: «Хіба ми одні?»- сказав учений-програміст Кеплера Маріо Перес в телефонній конференції з журналістами: «Може бути, сьогодні Кеплер каже нам опосередковано … що ми не самотні».

У 2009 році Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору запустило телескоп Кеплер, щоб дізнатися, чи є подібні планети планетами звичайними чи рідкісними. З остаточним аналізом даних Кеплера, вчені сказали, що тепер вони будуть працювати над відповіддю на це питання, що є ключовим кроком в оцінці ймовірності існування життя за межами Землі.

Під час чотирирічної місії Кеплер знайшов 2335 підтверджених планет і ще 1699 кандидатів, привівши свою цифру до 4034. Це число включає близько 50 світів, які можуть бути приблизно того ж розміру і температури, що і Земля.

Включаючи інші дослідження телескопів, вчені підтвердили існування близько 3500 планет за межами Сонячної системи.

Дані Кеплера також дали нову можливість оцінити, чи має планета тверду поверхню, наприклад як Земля, або в основному газову, як Нептун. Дана відмінність допоможе вченим повернутися на потенційні планети, подібні до Землі, і поліпшити шанси знайти життя.

Команда Кеплера виявила, що планети, розміри яких приблизно в 1,75 рази більші, ніж Земля, і менші, як правило, скелясті, в той час як в два-три рази більші розміру Землі стають окутаними газомовими світами, такими як Нептун.

«Це схоже на те, як якщо б ми думали, що це один вид тварин, але насправді це дві дійсно різні речі», – сказав Бенджамін Фултон, аспірант по астрономії, який проаналізував дані Кеплера.

До сих пір ці планети, які вчені називають «супер-землями» і «міні-Нептунами», не були виявлені в сонячній системі Землі, хоча вчені полюють на потенційну дев’яту планету далеко за межами Плутона.

«Цікаво, що у нас немає того, що здається найпоширенішим типом планети в галактиці», – сказав Фултон.

(Звіти Ірини Клоц, Редагування Колін Дженкінс та Ліза Шумакер)

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закрыть меню