UniPi: розумний дім на Raspberry Pi

Як нам чудово відомо, Raspberry Pi є одноплатним міні-комп’ютером, що працює на базі мікропроцесора Broadcom BCM2835 з тактовою частотою 700 МГц (можливий розгін до 1 ГГц).
Дана розробка стала надзвичайно продуктивним джерелом для нових DIY (Do It Yourself) проектів. Зважаючи на технічні характеристики та функціональні можливості плати Raspberry Pi, цілком природньо, що основними областями її застосування стали робототехніка та системи “розумного дому“. Друга область представляє для нас особливий інтерес.
Дійсно, якщо справа стосується домашньої автоматизації, то Raspberry Pi є рішенням, яке із впевненістю впорається з роллю керуючого пристрою. З розвитком як самого бренду так і розширенням його спільноти, поняття “розумний дім” на Raspberry Pi (принаймні в середовищі DIY ентузіастів), вже не є чимось новим чи не випробуваним. Існує величезна кількість цікавих проектів. Не секрет, що для інтеграції систем автоматизації не на етапі проектування, а безпосередньо в існуюче житло (квартира, офіс, будівля), виникає необхідність керування досить великими навантаженнями. Для вирішення даної проблеми існує величезна кількість сумісних з Raspberry Pi плат китайського виробництва. Проте не всі варіанти є досить хорошими рішеннями з точки зору надійності та функціональності.
Команда чешських інженерів вирішила створити свою плату розширення для Raspberry Pi, прагнучи зробити її максимально універсальною. Проект UniPi зібрав понад 7 тисяч євро пожертвувань на Indiegogo, хоча спочатку авторам потрібно було отримати 3000 євро для випуску додаткового релейного модуля.Фінальна версія UniPi володіє наступними можливостями:
– 8 реле для комутації зовнішнього навантаження;
– 14 цифрових входів;
– 2 аналогових входи;
– 1 аналоговий вихід;
– контролер 1Wire;
– годинник реального часу;
– EEPROM.

UniPi

Плата сумісна з Raspberry Pi B і B+, разом з якими вона утворює дуже акуратний модуль, який залишається тільки встановити в корпус і підключити до давачів і навантаження. UniPi можна сміливо назвати одним із найвдаліших проектів DIY в області домашньої автоматизації, і є надія, що у розробників вийде налагодити масове виробництво даного пристрою.

uni

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.