Як отримати UNIX-час в Python?

a7c5_thinkgeek_clock

UNIX-час (англ. Unix time) або POSIX-час – система опису моментів у часі, прийнята в UNIX та інших POSIX-сумісних операційних системах. Визначається як кількість секунд, що пройшли з півночі (00:00:00 UTC) 1 січня 1970 (четвер); час з цього моменту називають «ерою UNIX» (англ. Unix Epoch).

Час UNIX узгоджується з UTC – зокрема, при оголошенні високосних секунд UTC відповідні номери секунд повторюються, тобто високосні секунди не враховуються.

Подання часу у вигляді кількості секунд зручно використовувати для порівняння і зберігання дат (дата і час в цьому форматі займають всього 4 або 8 байт). При необхідності звернення до елементів дат (день, місяць, рік) секунди можна перетворити в будь-який відповідний формат (і навпаки).

У програмах для зберігання UNIX-часу використовується цілочисельний знаковий тип. Знаковість спрощує обчислення різниці в секундах між двома моментами часу, яка може бути від’ємною. 32-бітові числа зі знаком можуть посилатися на моменти часу від п’ятниці 13 грудня 1901 20:45:52 до вівторка 19 січня 2038 3:14:07 включно.

В Python:

import calendar
import time
unix_time = calendar.timegm(time.gmtime())
print unix_time

Джерело: Досвід і Вікіпедія

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закрыть меню