Запрацював перший у світі завод з вилучення вуглекислого газу із повітря

Початок комерційного забору вуглекислого газу із повітря

Установка може видаляти із атмосфери 900 тонн вуглекислого газу на рік. Відфільтрований вуглекислий газ власники заводу продають як добриво на найближчу овочеву ферму.

Схема принципу дії заводу з вилучення вуглекислого газу із повітря | Фото: dezeen.com

На території Швейцарії запрацював перший в світі завод, який витягує з повітря вуглекислий газ. Він являє собою установку «прямого захоплення повітря» DAC (Direct air capture), розроблену компанією Climeworks.

Установка здатна видаляти з атмосфери 900 тонн CO2 щорічно. Після того, як вуглекислий газ вилучають із повітря, його постачають в якості сировини на найближчу овочеву ферму, де він використовується як добриво.

Інженери компанії Climeworks вперше задумалися про створення установки DAC ще в 2008-му році. Тепер, 9 років по тому, перший завод по витяганню вуглекислого газу встановлений в передмісті Цюріха.

Установка розташована на даху одного з «звичайних» заводів. Вона складається з 18 сталевих контейнерів з вентиляторами. Контейнери «збирають» приблизно 2460 кг вуглекислого газу в день (в залежності від погодних умов).

«Вентилятори, встановлені зовні, всмоктують повітря», – пояснюють інженери. – «Потім всередині кожного колектора повітря проходить процеси адсорбції і десорбції, а потім «видувається» назовні».

Фільтри насичуються вуглекислим газом протягом декількох годин, а потім нагріваються до 100°C, щоб пройти процес десорбції. Технологія полягає в тому, що, завдяки використанню фільтруючого матеріалу, просоченого спеціальними хімічними речовинами, прохідне повітря очищається від вуглекислого газу.

На завершення чистий CO2 буде передаватися через підземний газопровід в довколишні сільськогосподарські теплиці і використовуватиметься як добриво для вирощування сільськогосподарських культур.

Climeworks стверджує, що може щорічно поставляти 900 тонн вловлюваного вуглецю, це еквівалентно річному обсягу парникових газів, що виділяються 190 пасажирськими автомобілями.

Швейцарська компанія Climeworks планує поставити додаткові 250 тисяч установок DAC для досягнення своєї мети – захоплення одного відсотка глобальних щорічних викидів вуглекислого газу до 2025 року. Це важливо, враховуючи, що вчені-кліматологи прогнозують небезпечне глобальне потепління на 2°C в межах наступних 22 років через збільшення концентрації вуглекислого газу в атмосфері.

За матеріалами sputniknews.com

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Закрыть меню